A1/A1R Grade Match Reviews - Saturday 15th February

Dates Home Team Away Team Venue 8 Feb 2015 Feb 20 Mallala 9/244(cc) JN Birchmore 82 D Cawrse 40 B Wilson 38 J O'Brien 35 M Boschen 5/62 T Goers 2/29 LD Read more

A1/A1R Grade Match Reviews - Saturday 25th January

A1 Grade - Round 11 Sandy Creek 2/52 v Nuriootpa 192 (J Roesler 98 D Moore 34 C Roberts 4/9 R Robinson 4/60) Nuriootpa travelled to Sandy Creek and had Read more

A1/A1R Grade Match Reviews - Saturday 8th February

A1/A1R Grade Match Reviews - Saturday 8th February A1 Grade - Round 12 Mallala 9/239(cc) (JN Birchmore 82 D Cawrse 40 B Wilson 38 J O'Brien 35 M Boschen Read more

A1/A1R Grade Match Reviews - Saturday 18th January + Sunday 19th January

A1 Grade - Round 10 Gilbert Valley 10/107 (C Schwartz 33 R McInerney 26 W Andrews 5/9 RR McCard 3/19 W Earle 2/17) def South Gawler 6/170 (RT Barker 40* Read more

A1/A1R Grade Match Reviews - Saturday 11th January

A1 Grade - Round 9 Sandy Creek 8/204(cc) (C Roberts 72 R Horsburgh 35* L Slok 3/57) def Gilbert Valley 152 (JM Vandeleur 56 A Bruce 33 DC Busch 26 RC Read more

A1/A1R Grade Match Reviews - Saturday 4th January

A1 Grade South Gawler 5/228 (DW Redmond 95* J Kroon 48 T Cawrse 3/35) def Mallala 6/225(cc) (JN Birchmore 91* B Wilson 57 M Birchmore 43 D Judd Smith Read more

A1/A1R Grade Match Reviews - Saturday 14th December

A1 Grade Angaston 7/190(cc) (S Rathjen 50 J Antonie 37 M Norton 3/11 J Roesler 2/30 DS Doecke 2/38) def Nuriootpa 106 (B Ryan 29 BP Woodards 5/12 J Antonie Read more

A1/A1R Match Reviews - Saturday 7th December

Match Reviews - Saturday 7th December 2019 A1 Grade Sandy Creek v Angaston Sandy Creek 224 (C Roberts 89 JM Diener 74 J Antonie 2/28 B Burgess 2/37 B Read more

Select Grade:
GRADE RND DATE HOME TEAM   AWAY TEAM
A1 Grade 12 8 Feb 20
15 Feb 20
Freeling
   def by  
South Gawler
A1 Grade 12 8 Feb 20
15 Feb 20
Angaston
   def  
Sandy Creek
A1 Grade 12 8 Feb 20
15 Feb 20
Mallala
   def by  
Tanunda
A1 Grade 12 8 Feb 20
15 Feb 20
Nuriootpa
   def  
Gilbert Valley
A1-Reserves 12 8 Feb 20
15 Feb 20
Greenock
   def  
Angaston
A1-Reserves 12 8 Feb 20
15 Feb 20
Gawler Central
   def  
Eudunda-Robertstown
A1-Reserves 12 8 Feb 20
15 Feb 20
Kapunda
   def by  
Lyndoch
A4 Grade 13 9 Feb 20
South Gawler
   def by  
Mallala
A4 Grade 14 15 Feb 20
Willaston
   def  
South Gawler
A4 Grade 14 15 Feb 20
Greenock
   def by  
Morgan
A4 Grade 14 15 Feb 20
Hamley Bridge
   def  
Eudunda-Robertstown
A4 Grade 14 16 Feb 20
Freeling
   def  
Mallala
A5 Grade 12 15 Feb 20
Tanunda
   def  
Greenock
A5 Grade 12 15 Feb 20
Light Pass
   def by  
Kapunda
A5 Grade 12 15 Feb 20
Angaston
   def by  
Nuriootpa
RankNameRunsGradeRound 
1 Robert R McCard133A1 Grade3
2 Sam A Colquhoun116A1 Grade9
3 Trent Goers115A1 Grade9
4 Wesley Andrews110A1 Grade3
5 Trent Goers106A1 GradeGF1
6 Daniel Koch103A1 Grade2
7 Jake N Birchmore102A1 Grade10
8 Brian W Montgomery100A1 Grade3
9 Jordan Roesler98A1 Grade11
10 Dael W Redmond95A1 Grade8